Czy depresja była przyczyną rozstania?

2 tygodnie temu rozstałem się z dziewczyną. Byliśmy ze sobą bardzo długo, ale nagle poczułem, że potrzebuję odpoczynku. Rodzice stwierdzili, że dziwnie się zachowuję, więc zaprowadzili mnie do psychologa, który stwierdził u mnie depresję. Czy to możliwe, że byłem chory już wcześniej i dlatego zakończyłem ten związek?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam Pana!

Osoba w depresji często odczuwa rodzaj emocjonalnego wypalenia, dlatego zdarza się, że ucieka od związku, nawet wieloletniego.

Niestety, nie opisał Pan całej sytuacji ani nie zadał konkretnego pytania, dlatego nie mogę nic więcej napisać.

Pozdrawiam.