Natłok nowości i zbyt wielkie okazywanie czułości. Jak sobie z tym poradzić?

Witam, pomimo tego, że mam tylko 16 lat nie radzę sobie z życiem. Nowa szkoła, w nowym miejscu, nowa klasa, z którą nie umiem się zżyć, tęsknota za starą klasą, nowe zasady, natłok nauki, niezrozumienie ze strony chłopaka, to wszystko tak nagle przyszło.Efektem tego jest moje zamknięcie się w sobie i natłok uczuć do chłopaka.

Teraz potrzebuję dużo miłości, czułości, opieki. Jestem dla Niego miła, okazuję uczucia i chcę być cały czas przy Nim. Wcześniej byłam całkiem inna. Okazywałam uczucia, lecz z umiarem. A teraz nie potrafię nabrać dystansu do własnego chłopaka. On twierdzi, że co za dużo to nie zdrowo, że nie można cały czas się do siebie tulić, bo to w końcu się znudzi. Mówi, że kocha, ale jakoś nie wierzę… Cały czas mi go mało, ale On tego nie odczuwa, żyje tak jak wcześniej. Po prostu na wszystko reaguję płaczem i nie radzę sobie z tym. Jest mi źle. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Rozpoczęcie nauki w nowej szkole może być stresujące. Problemy z nawiązaniem relacji z innymi rówieśnikami, nowe normy i zasady obowiązujące w szkole - to wszystko powoduje, że możesz czuć się zagubiona. Zbyt intensywne uczucia w stosunku do chłopaka, potrzeba jego obecności, kontaktu jest niczym innym jak zaspokojeniem Twoich potrzeb.

Warto jednak abyś pamiętała, że wasze relacje nie muszą i nie powinny opierać się tylko i wyłącznie na bliskości fizycznej, ale także na wspólnym spędzaniu czasu, rozmowie, etc. Postaraj się powiedzieć chłopakowi, a także rodzicom jak trudne chwile przeżywasz teraz - nowa szkoła, nowe oczekiwania. To nie jest nic wstydliwego - każdy, przechodząc kolejny etap w swoim życiu, przeżywa rozterki czy sobie poradzi, etc.

Ważne abyś w tym wszystkim nie była sama. Dlatego zachęcam Cię do szczerej rozmowy z osobą, której ufasz.

Pozdrawiam