Natłok obowiązków u 29-letniej osoby

Mam 29 lat moje życie od pół roku może i dłużej stało się katorgą dla mnie. Zaczęło się od pracy przestało się układać natłok obowiązków w końcu zaczęło mnie to przerastać zacząłem się stresować i popełniać coraz częściej błędy. Wszyscy zaczęli się odwracać ode mnie albo to ja się odwróciłem od wszystkich nikt nie chce ze mną rozmawiać ani mieć ze mną cokolwiek wspólnego. W końcu zacząłem szukać pomocy bo widzę, że sam sobie nie radzę, a życie przede mną.

Witam Pana,
dziękuję za pytanie. Rozumiem, że jest Pan przeciążony dużą ilością obowiązków i brakiem wsparcia w tym zakresie. Zapewne dużo jest w Panu skumulowanego gniewu i złości ale pewnie też bezsilności. Bezsilność nasila trudne emocje, doskwierają nam coraz bardziej, powodując przygnębienie i utratę energii.
Jeśli w aktualnej sytuacji sam nie widzi Pan sposobów odzyskania wpływu na swoje życie, proszę zwrócić się po pomoc. Znajdzie ją Pan u psychologa lub terapeuty. Istnieje również bezpłatna pomoc w tym zakresie: w Poradniach Zdrowia Psychicznego, przy stowarzyszeniach, kościołach, miejskich i gminnych ośrodkach pomocy społecznej.
Skoro napisał Pan ten list to oznacza, że szuka Pan pomocy, proszę zrobić teraz następny krok, a będzie on początkiem drogi zmieniającym Pana życie na lepsze.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Karmazyn

Dzień dobry, zachęcam pana do kontaktu z psychologiem aby przyjrzeć się dokładniej przyczynom obecnego stanu - skąd bierze się tak duża reakcja stresowa, co może pan zmienić, zastanowić się jak można przywrócić dobre relacje z ludźmi. Pozdrawiam.

Witam, fakt, że jest Pan świadomy co się z Panem dzieje i jakie koszty Pan płaci za zajęcie się wyłącznie pracą dobrze rokuje. Skoro zaczął Pan szukać pomocy to jest to zdecydowanie krok w dobrym kierunku. Proszę wybrać dobrego specjalistę - psychologa- psychoterapeutę i poświęcić sobie czas, zapewniam, że po paru miesiącach psychoterapii będzie Pan czuł się znacznie lepiej.Pozdrawiam