Natręctwa a nawiązywanie znajomości

Witam, mam pewien problem, mianowicie, kiedy mi na czyms zalezy lub na kims natychmiast pojawiaja sie natrectwa, im bardziej zalezy tym maja one wieksza czestotliwosc, no i gdy sie jakiegos nie zrobi to momentalnie uczucia znikaja, jakas apatia, anchedonia czy cos takiego. Mozna czekac na jakis wazny mecz pilkarski i sie nim cieszyc albo sie w kims zakochac i to znika. Czy to sa zaburzenia kompulsywno-obsesyjne czy raczej schizofrenia? Dodam, ze biore orizon i raczej na to nie pomaga.

Dzień dobry,
najlepsze rezultaty w leczeniu takich trudności emocjonalnych daje połączenie farmakoterapii z regularną psychoterapią, dlatego zachęcam Pana do zwrócenia się o pomoc do psychoterapeuty, który może pomóc Panu dotrzeć do źródła kłopotów i wypracować sposoby radzenia sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu

Nie można postawić diagnozy przez portal internetowy. Raczej te trudnosc i mają rys nerwicowy, ale co konkretnie Panu dolega - to może stwierdzić jedynie specjalista po osobistej wizycie. Proszę pomyśleć o takim spotkaniu i podjęciu terapii. Pozdrawiam

Witam,
Mówi Pan o stanach, które Pana niepokoją. Natręctwa mogą wskazywać na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, ale nie muszą. Jakie są te natręctwa? Jak są silne? Jaką przybierają formę.
Czasem leki nie załatwiają sprawy. Warto pracować nad sobą podczas procesu psychoterapii. Zalecam więc zgłoszenie się do psychoterapeuty, który pomoże Panu lepiej zrozumieć siebie i polepszyć sytuację.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam
Trudno postawić diagnozę na podstawie krótkiego opisu.
Prawdopodobnie są to zaburzenia nerwicowe, jednak rzetelną
diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Niezmiernie ważne jest aby podjęła Pani leczenie,
gdyż objawy będą się nasilać. Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Najlepszym rozwiązaniem będzie niezwłoczne
podjęcie psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie