Natręctwa, kompulsje i napięcie u dorosłego

Zadaję pytanie tutaj, bo do wizyty u psychologa mam jeszcze 2 tygodnie. Nie radzę sobie z kompulsjami, natręctwami, choruję na nerwicę, biorę Venlectine i Hydroxyzynę i lęków np prawie się pozbyłam, za to nasiliły mi się kompulsje, często nie mogę nad nimi zapanować, np dziś prawie nie spałam, bo miałam kompulsje, by uderzać ręką o biurko. Wiem, że to nienormalne, ale często czuję tak wielkie napięcie, że nie potrafię nad tym zapanować. Co robić?

Witam, wsparcie psychologiczne w opisywanych przez Panią objawach jest niewątpliwie pomocne, sugerowałabym jednak skonsultować się z psychiatrą. Lekarz wybierze dla Pani takie leki, które zredukują nie tylko Pani lęki, ale i natręctwa. Pozdrawiam.

Witam,
w Pani przypadku są wskazania do psychoterapii, tylko regularne wizyty (cały proces terapeutyczny) + farmakoterapia, pozwoli na zmniejszenie objawów w obszarze OCD (zaburzeń obsesyjno - kompulsyjnych).

Pozdrawiam