Natręctwa związane z jedzeniem

Kiedy robię herbatę muszę używać tej samej szklanki i łyżeczki gdy użyję innej czuję potrzebę powtórzyć czynność przy użyciu właściwej szklanki i łyżeczki kiedy wlewam wodę do czajnika czy garnka nie wiem w jakiej pozycji powinna być bateria w zlewie muszę nakładać określone porcje jedzenia np 2 chochelki zupy na każdej bułce musi być tyle samo masła szynka ser warzywa muszą być układane w odpowiedniej kolejności nie wiem czym nałożyć np masło na patelnię Co mam zrobić z tymi natręctwami?

Witam,

Opisane przez Panią objawy leczy się poprzez psychoterapię lub/i farmakoterapię. Szczegółowy sposób leczenia budowany jest w oparciu o rzetelną diagnozę. Informacja poprzez serwis internetowy nie może jej zastąpić. Dlatego najlepiej jeśli umówi się Pani do psychologa/psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry i omówi z nimi swoje objawy. Specjaliści będą mogli w pełny sposób poznać Pani objawy, dokonać diagnozy i zaproponować najbardziej odpowiednie leczenie. Po pomoc może się Pani zgłosić na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnych gabinetów wymienionych specjalistów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam
Oblicza nerwicy natręctw bardzo często uniemożliwiają normalne
funkcjonowanie. Choroba utrudnia kontakty społeczne
i niezmiernie przeszkadza w pracy zawodowej.
Najważniejsza jest właściwa diagnoza.
W leczeniu nerwicy natręctw najskuteczniejszym sposobem
dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu
jest podjęcie psychoterapii. Czasami wprowadza się leczenie
farmakologiczne. Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Generalnie lepiej starać się powstrzymywać od przymusowych czynności, mimo że to może na początku nasilać lęk (który i tak w końcu minie), ale w dalszej konsekwencji przyczynia się do osłabienia natręctw zamiast ich utrwalania.
Samodzielne poradzenie sobie z tymi objawami może być trudne, ale są na to sprawdzone sposoby. Zachęcam do konsultacji u psychoterapeuty - to umożliwi rzetelną diagnozę i podjęcie odpowiedniej terapii.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska