Natrętna myśl u 28-latka

Witam, kiedyś w życiu miałem przykrą sytuację, byłem tym bardzo zdenerwowany, przed snem w łózku miałem z tego powodu aż dziwne myśli, byłem w bardzo dużym stresie przed tym co może nastąpić (chodzi o tę sytuację) i nagle wkręciłem sobie do głowy, że ten stan - ta myśl (dziwnie to zabrzmi, ale jest to taka jakby pusta myśl, coś co przypomina mi, że jest żle, ta myśl ciągle we nie siedzi). trwa to kilka lat, boje się isc do lekarza, bo jak sobie Pomyślę Że To Jakas Schizo.. to Aż Mnie Skręca.To Uleczalne?

Witam, Pana mail brzmi na tyle enigmatycznie, że trudno jest mi się jakoś sensownie do zadanego pytania odnieść. Nie wiem, czego utrzymująca się od kilku lat myśl dotyczy, jednak z treści Pana wypowiedzi wnioskuję, że budzi sporo niepokoju, zwłaszcza w kontekście przewidywanego rozpoznania, jak się domyślam, schizofrenii. "Dziwne myśli" nie muszą być związane z toczącym się procesem psychotycznym, mogą np. występować jako natrętne myśli, o często budzącej lęk treści, w zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Zachęcam więc, mimo wszystko, do wizyty u specjalisty. Pozdrawiam Danuta Michalczyk