Natrętne i nawracające myśli

Mam dziwne myśli,jak coś po myślę to przekładam je na siebie,np.czy bym mogła tak zrobić.Np widząc kobiety się całujące czy mogłabym tak i później takie myśli mnie dręczą a wiem żebym nie mogła i nie chciała!Ale myślę czy to się np nie zmieni zaraz.Zapominam o głupich myślach,ale zaraz sobie przypomnę,że nie myślę i znowu.Głupie myśli o dzieciach,ludziach starszych.Czy bym mogła z nimi się całować.Również dodaje fakty,wszystko wyolbrzymiam,biorę do siebie.Ktoś żartuję a ja biorę to do siebie.

Tego typu natrętne myśli mogą wynikać z kryzysu w okresie intensywnego kształtowania się tożsamości, wartości i celów życiowych, a także być wynikiem trudności emocjonalnych, stresu, który Pani obecnie przeżywa itp. Warto skonsultować się z psychologiem, który na podstawie diagnozy będzie mógł zaproponować możliwości poradzenia sobie.