Natrętne myśli dotyczące włosów

od kilku miesięcy mam bzika na punkcie fryzury.Gdy pomysle o wlosach robi mi się gorąco,jestem cała nerwowa.Mam nerwice,nie lecze sie.Potrafię teraz sobie wmowić ze od każdej fryzury dostanę bóli migrenowych.Że grzywka bedzie za ciężka na czole nawet jesli go nie dotyka! Wlosy spiete będą naciagały skore i bol bedzie jeszcze wiekszy,ze wlosy zaczesane do góry robią dodatkowy cieżar na czubku głowy,że w przedzialku bedą opadaly na czolo,a odgarniete do tyłu bedą ciagnely glowe w tył!Jak leczyc???

Witam,
zaburzenia lękowe (nerwicowe) można leczyć zarówno farmakologicznie, jak i poprzez psychoterapię. Zachęcam Panią do skorzystania z takiej profesjonalnej pomocy. Do lekarza/psychoterapeuty można zgłosić się zarówno prywatnie, jak i w ramach refundacji NFZ (wówczas należy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry i zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego). Z czasem, po podjętym leczeniu doświadczane objawy powinny ustąpić.
Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się więcej na temat zaburzeń lękowych, zapraszam do odwiedzenia naszego bloga http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Zachęcam Panią do rozpoczęcia leczenia. Może Pani zgłosić się do psychiatry i leczyć się farmakologicznie, ale również poddać sie psychoterapii. Jedną z najbardziej skutecznych metod w leczeniu zaburzeń lękowych jest terapia poznawczo-behawioralna. Z tego, co widziałam w inetrnecie, tym nurtem psychoterapii w Pani miejscowości zajmuje się np. gabinet Growth.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie dsotępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.