Natrętne myśli i dylematy dotyczące dalszej edukacji u 21-latka

Witam mam problem chciałbym iść dalej do szkoły czyli na studia chodź mam duże gospodarstwo nie chcę czuję że się do tego nie nadaję i chciał bym dalej się edukować z 1.2 ucznia w ciągu 2 miesięcy zrobiłem się 4 uczeń . Bardzo bym chciał iść na studia do szkoły ale ciągle mi przychodzą mysli czy sobie poradzę dam radę i nom stop te myśli nawracają i nie wiem co mam zrobić chodź bardzo bym chciał iśc na nie nikt mi tego nie broni ale jakoś te myśli czy sobie poradzę nie wiem co mam dalej zrobić .

Jeśli ma Pan wątpliwości należy zgłosić się do doradcy zawodowego, który przeprowadzi z Panem rozmowę, oraz badanie określające predyspozycje zawodowe. Myślę,że powodem Pana niezdecydowania może być brak celu i motywacji oraz zaniżona samoocena. Być może nieświadomie studia traktuje Pan jako ucieczkę przed pozostaniem na gospodarstwie. Konsultacje u doradcy zawodowego mogą pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Warto pracować nad poczuciem pewności siebie, zaufaniem do siebie, poczuciem wartości.
Dodatkowo jest Pan w trudnym, bo decyzyjnym momencie życia i pytanie o to czy i jak sobie poradzę, jest naturalnym pytaniem, które się pojawia.
Już ma Pan doświadczenie, że jest Pan wstanie osiągnąć sukces- podwyższyć swoje noty w szkole. Warto wyznaczać sobie kolejne małe kroki i małe cele, które będzie Pan realizował, doceniać swoje sukcesy, zauważać mocne strony, a także "nagradzać siebie" za osiągnięcia.

Witam
Pan naprawdę chce studiować! Zaczął Pan przykładać się do nauki. Wystarczyły dwa miesiące aby poprawił Pan swoją pozycję w klasie. Jestem pod wrażeniem!.Myślę, że jest Pan w stanie włożyć dużo wysiłku, żeby dostać się na studia, a później żeby się na nich utrzymać. Oczywiście nikt nie może Panu zagwarantować sukcesu ( ale też i nikomu innemu). Nie można jednak z góry zakładać porażki ( przy takim podejściu nigdy niczego nie można by osiągnąć)
Jeżeli pan nie podejmie próby- będzie Pan potem miał, zal do siebie.Ma Pan wsparcie swoich bliskich, a to bardzo ważne.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak