Natrętne myśli i lęk przed nowym związkiem po złych doświadczeniach

Witam, Mam 22 lata,miewam natrętne myśli.Bardzo utrudnia mi to życie, czasem już nie mam siły.Staram się nie myśleć o przeszłości. Mam za sobą bardzo ciężki związek, ale mija już trzy lata odkąd jestem sama.Zerwałam bo mężczyzna był bardzo zazdrosny, kazał mi nie studiować i zerwać kontakty z ludźmi, chciał zmusić mnie do seksu bym zaszła w ciążę. Mam myśli że nikogo nie pokocham,że skrzywdzę kogoś dlatego boję się wchodzić w relacje z chłopakami.Jest obok mnie ktoś ale boję że wszystko zepsuję.

Każdy związek i każde doświadczenie jest inne. O "własnych siłach" wyszła Pani z kryzysu i trudnej sytuacji. O to jest Pani silniejsza. Ważne jest, aby przeszłość dawała nam siłę, ale nie wiązała nas. Żeby Pani wykorzystała to doświadczenie, jako coś, co już Pani wie, po to, by pozwolić sobie ruszyć dalej.
Może Pani zawsze skorzystać z pomocy specjalisty w tym "ruszeniu dalej". Być może też odkryje Pani nad czym jeszcze mogłaby pracować i co głębiej Panią blokuje w relacjach.

Miała Pani w sobie dość odwagi, aby zakończyć toksyczny związek. Związek ten pozostawił jednak po sobie ogrom lęku. Warto skorzystać z pomocy specjalisty psychoterapeuty, aby te emocje zrozumieć i "przepracować". 12-tygodniowe programy psychoterapii dostępne są w ramach funduszu.