Natrętne myśli na temat samochodu kolegi i zarobków jego ojca

Witam. Rok temu mój kolega dostał od swojego taty samochód warty około 50 tysięcy. Ciekawe jest to, że przez cały rok szkolny się tym nie przejmowałem. Dopiero w dniu matury jak zobaczyłem, jak jedzie samochodem to zacząłem się tym przejmować. Nie mogę zrozumieć tych natrętnych myśli. Teraz mam pracę, ale sobie skojarzyłem z tym, jakie tata mojego kolegi może mieć większe zarobki z tego co słyszałem i przez to, że nawet pracuję, to czasami jestem nieszczęśliwy. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Natrętne myśli najczęściej są wyrazem silnych uczuć, jakich doświadczamy w danej sytuacji. Żeby lepiej zrozumieć, z czym trudno Panu sobie poradzić, zaakceptować, warto skorzystać z pomocy psychologa.

Dzień dobry!

Wszystkie Pana myśli i uczucia są naturalne. W różnych momentach życia - szczególnie w okresach stresujących, przełomowych, w kryzysach - możemy odczuwać smutek, wątpliwości, zazdrość itp. Okres wchodzenia w dorosłość, rozpoczynania życia zawodowego, zastanawiania się nad swoją przyszłością rodzi wiele dylematów.

Pozdrawiam!

Warto zastanowić się, jakie naprawdę emocje obudziła w Panu ta sytuacja? Być może porównuje się Pan społecznie? Albo tez porównuje Pan ta sytuacje, do swojej sytuacji z rodzicami, być może relacji z ojcem? Praca nad poczuciem wartości, pewności siebie, celów życiowych także powinna być pomocna.