Natrętne myśli o braku miłości do chłopaka

Witam Bylam u psychologa, wszystko mu opowiedzialam o negatywnych myslach. Powiedzialam ze moje mysli mi mowia ze nie kocham mojego chlopaka a to jest nie prawda strasznie go kocham i nie wiem co sie ze mna dzieje. Mysli mi mowia ze podobaja mi sie inni a to nie prawda. Psycholog kazal mi sobie w myslach powtarzac to nie jets prawda ze go nie kocham to tylko natretna mysl. Troszke mi pomaga ale i tak ta mysl ciagle powraca. Nie wiem co mam robic, prosze o pomoc. Dziekuje

Dzień dobry!

Pomoc psychologiczna nie opiera się o kilku poradach, ale dłuższym kontakcie terapeutycznym, analizie przyczyn zachowania, zrozumienia ich mechanizmów itp. Może Pani oczekiwać od specjalisty takiego podejścia - pracy głębszej, bardziej złożonej i długoterminowej, - a przede wszystkim sama nastawić się na taką drogę.

Pozdrawiam!

Witam, zazwyczaj jedna wizyta u psychologa nie pomaga. Poza tym wygląda na to, że Pani potrzebuje raczej współpracy z psychoterapeutą i warto aby był to ktoś, kto uzyskał certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jeżeli faktycznie jest tak, że nie wie Pani co się z Panią dzieje, to rozważyłbym też wizytę u lekarza psychiatry. Pozdrawiam

Jeśli rozpoczęła Pani terapię, warto zaufać. Zmiana to nie jest coś, co dzieje się jak za dotknięciem różdżki zaraz po wizycie. Praca nad sobą, ze sobą, ze swoimi myślami, praca w relacji terapeutycznej to coś co potrzebuje motywacji, zaangażowania i czasu, ćwiczeń. Zachęcam do aktywnej pracy i cierpliwości!