Natrętne myśli o przeszłości seksualnej dziewczyny

Nie umiem sobie poradzić z przeszłością seksualną mojej dziewczyny. Natrętne wyobrażenia, męczą mnie całymi dniami już od kilku miesięcy.Myślałem, że sobie sam z tym poradzę, ale chyba nie potrafię.Budzę się rano myślę o tym, zasypiam myślę, ciągle płacze. Jestem strzępkiem nerwów, a moja dziewczyna już tego nie wytrzymuje, bo nic przecież mi nie zrobiła. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś dobrego psychologa/psychiatrę z Warszawy lub okolic, który ma doświadczenie w pomocy w takich przypadkach

Witam,
rzeczywiście warto skorzystać z pomocy specjalisty. Zapraszam na konsultację. Może się pan ze mną kontaktować mailowo lub telefonicznie. Pozdrawiam.

Warto zadbać o sobie, bo opisany stan sygnalizuje możliwość pogłębienia się zaburzeń psychicznych. Zalecam konsultację psychiatryczną oraz włączenie psychoterapii do leczenia podstawowego.

Witam. W Warszawie znajdzie Pan bardzo wiele profesjonalnych ośrodków psychoterapeutycznych. Polecam psychoterapeutów mających certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Informacje znajdzie Pan na stronie tych towarzystw. Pozdrawiam

Jak Pan słusznie zauważył, dzisiaj ani Pan ani Pańska dziewczyna nie macie wpływu na przeszłość. Tak już jest, że nawet gdyby Pan bardzo, ale to bardzo się postarał nie jest Pan w stanie "grzebnąć w przeszłości", zmienić jej. Ważne, co jest tu i teraz, oraz to jak zaplanujecie wspólną przyszłość. Łatwo powiedzieć! Nieprawdaż?
Od kilku miesięcy jest Pan pochłonięty myślami, które kręcą się niczym w kołowrotku. Tu nie dociera żadna racjonalna myśl. Zawsze wtedy, kiedy "grają" emocje, nasz umysł ma "mało do gadania". I nawet jeśli pośród tej spirali przychodzi choć jedna racjonalna myśl, już chwilę później biorą górę emocje. Warto się temu przyjrzeć i zapytać: o co chodzi, jakie są koszty a jakie korzyści Pana zamartwiania się?

Rzeczywiście warto, żeby skorzystał Pan z pomocy psychoterapeuty i przepracował emocje i uczucia związane z seksualnością i bliskością, zaufaniem, poczuciem bezpieczeństwa, pewności siebie, akceptacji. Obecne objawy, natrętne myśli, wahania nastroju mogą świadczyć o zranieniach lub deficytach w tych obszarach.