Natrętne myśli o swojej orientacji seksualnej

Mam 20 lat i od jakiegoś czasu mam uciążliwe myśli będące wątpliwościami dot. mojej orientacji seksualnej. Są one na tyle silne że nie mogę skupić się na wykonywanych czynnościach. Nigdy nie pociągali mnie mężczyźni, nigdy nie dostałem erekcji myśląc o mężczyźnie i tak jest też teraz, mimo to te myśli wciąż chodzą mi po głowie od czasu kiedy zorientowałem się że mam problemy z erekcją kiedy jestem z moją dziewczyną(występuje ona zawsze ale bez stosunku w ciągu kilku minut zaczyna ona słabnąć)

Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Obecna sytuacja wzbudza Pana niepokój : brak erekcji w kontaktach z partnerką i zastanawianie się na temat orientacji seksualnej. Warto zwrócić się do seksuologa i zaczerpnąć konsultacji.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Cięzko powiedzieć jakiś konkret, ale hipotezę mam taką: ponieważ pojawiły się pewne problemy z erekcją, to w sytuacjach intymnych zaczyna odczuwać Pan stres, przez to problemy z erekcją narastają. Analizy źródeł problemu poprowadziły Pana do rozmyślań nt. orientacji seksualnej przez co stres wzrasta, a skoro stres wzrasta, to i problemy erekcyjne też. I mamy błędne koło. Czy problem rzeczywiscie dotyczy orientacji seksualnej - trudno powiedzieć po tak krótkim opisie, ale wątpię bo nie ma ku temu (przynajmniej opierając się na dostępnych danych) przesłanek. Proponuję konsultację z psychologiem który pomoże rozwikłać ten problem. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Pana serdecznie. Lęki dotyczące orientacji seksualnej, zwłaszcza w Pana wieku zdarzają się dosyć często. Momentem rozstrzygającym jest często wybór partnera seksualnego. Pan pisze, że mężczyźni Pana nie pociągają, nie planuje Pan stosunków z mężczyznami. Wspomina Pan natomiast o relacji z dziewczyną. Nie jestem pewna, czy dobrze Pana zrozumiałam, nie wiem bowiem, czy odbywa Pan stosunki seksualne ze swoją dziewczyną. Jeżeli nie, to fakt, że erekcja po chwili ustępuje nie jest specjalnie dziwny. Warto by było przyjrzeć się, czy podczas stosunku ma Pan podobny problem. Jak wygląda Państwa intymne życie, czy jest satysfakcjonujace, czy też nie? Jeżeli opisywany problem znacznie wpływałby na Państwa pożycie seksualne wtedy warto zasiągnąć porady seksuologa.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl