Natrętne myśli o tym, że jestem otruwany

co to za choroba - od ponad roku mam mysli ze jestem otruwany zatruwany ze jedzenie jest moje trute ze chca mnie wykonczyc , wybieram boje sie kupowac jedzenie w sklepie , nie jadam nigdzie poza domem bo boje ze zatrute jest , boje sie ze ludzie mnie obserwuja sledza jestem obserwowany

Dzień dobry,

Nikt nie może diagnozować Pana objawów bez osobistego badania.
Stąd namawiam na osobistą wizytę u lekarza psychiatry, podczas której lekarz Pana zbada i zaproponuje Panu odpowiednie leczenie farmakologiczne.
Leczenie może Pan podjąć np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Witam, tego rodzaju podejrzenia są bardzo niepokojące i mogą być objawem poważnych zaburzeń psychicznych. Proszę koniecznie udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub do lekarza psychiatry/ psychoterapeuty w celu dokonania diagnozy Pana stanu psychicznego i skonsultowania czy nie potrzeba podjąć leczenia. Pozdrawiam