Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Natrętne myśli o wypadkach bliskich

dzień dobry mam 26 lat i od kilku dni mam natrętne myśli o wypadkach. cały czas widzę w głowie sytuacje w której giną moi bliscy dlatego też cały czas muszę być z nimi na bieżąco by sprawdzić czy dotarli zdrowi i cali. nie wiem skąd mi się to wzięło ale jest to straszne i nie wiem czy to spowodowane stresem związanym z przeprowadzką czy po prostu jest ze mną coś nie tak.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Dzień dobry. Jest prawdopodobne, że te natrętne myśli pojawiły się w związku ze stresem jaki Pani przeżywa. Proszę szukać innych sposobów na uspokajanie się niż ciągłe sprawdzanie czy u bliskich wszystko jest w porządku. Np. jeżeli ktoś np. nie odbiera telefonu, to proszę myśleć też o innych możliwych powodach, dla których tak się może dziać. Warto też zadbać o odpoczynek. W każdej chwili też może Pani zgłosić się do psychoterapeuty po wsparcia, szczególnie jeżeli trudności będą się utrzymywały. Serdecznie pozdrawiam, Małgorzata Bukowska http://www.psychologlublin24.pl/

0

Dzień dobry! Jeśli myśli, o których Pani pisze mają charakter natrętnych i utrudniają Pani funkcjonowanie, warto byłoby udać się do specjalisty. Z dużym prawdopodobieństwem trudności udałoby się zwalczyć przy pomocy psychoterapii, ewentualnie farmakoterapią. Proponuję udać się na wizytę do psychoterapeuty, lekarza pierwszego kontaktu bądź psychiatry i opowiedzieć szczerze o swojej sytuacji. Z pewnością uzyska Pani pomoc w walce z natrętnymi myślami. Powodzenia!

0

W tym wypadku wskazana jest wizyta u specjalisty- psychiatry. Tylko specjalista jest w stanie ocenić przyczynę zgłaszanych dolegliwości i wskazać odpowiednie postępowanie. Proszę też ich nie lekceważyć ponieważ mogą być objawy lęku i natręctwa mogą wynikać ze stresu ale też mogą być objawem poważnej choroby.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety