Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Natrętne myśli o wypadkach bliskich

dzień dobry mam 26 lat i od kilku dni mam natrętne myśli o wypadkach. cały czas widzę w głowie sytuacje w której giną moi bliscy dlatego też cały czas muszę być z nimi na bieżąco by sprawdzić czy dotarli zdrowi i cali. nie wiem skąd mi się to wzięło ale jest to straszne i nie wiem czy to spowodowane stresem związanym z przeprowadzką czy po prostu jest ze mną coś nie tak.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Dzień dobry.
Jest prawdopodobne, że te natrętne myśli pojawiły się w związku ze stresem jaki Pani przeżywa.
Proszę szukać innych sposobów na uspokajanie się niż ciągłe sprawdzanie czy u bliskich wszystko jest w porządku. Np. jeżeli ktoś np. nie odbiera telefonu, to proszę myśleć też o innych możliwych powodach, dla których tak się może dziać.
Warto też zadbać o odpoczynek.
W każdej chwili też może Pani zgłosić się do psychoterapeuty po wsparcia, szczególnie jeżeli trudności będą się utrzymywały.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

umów wizytę 0

Dzień dobry!
Jeśli myśli, o których Pani pisze mają charakter natrętnych i utrudniają Pani funkcjonowanie, warto byłoby udać się do specjalisty. Z dużym prawdopodobieństwem trudności udałoby się zwalczyć przy pomocy psychoterapii, ewentualnie farmakoterapią.
Proponuję udać się na wizytę do psychoterapeuty, lekarza pierwszego kontaktu bądź psychiatry i opowiedzieć szczerze o swojej sytuacji. Z pewnością uzyska Pani pomoc w walce z natrętnymi myślami.
Powodzenia!

umów wizytę 0

W tym wypadku wskazana jest wizyta u specjalisty- psychiatry. Tylko specjalista jest w stanie ocenić przyczynę zgłaszanych dolegliwości i wskazać odpowiednie postępowanie.
Proszę też ich nie lekceważyć ponieważ mogą być objawy lęku i natręctwa mogą wynikać ze stresu ale też mogą być objawem poważnej choroby.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety