Natrętne myśli o zabijaniu

Mój problem polega na natrętnych myślach. Codziennie dręczy mnie myśl, że zabiję swoich rodziców, których bardzo kocham. Gdy przestane płakać myślę, że to nic takiego, że przesadzam, ale po chwili znowu to wszystko się powtarza. Czy to jest normalne? Boję się, że jestem jakąś psychopatką. Chciałam się też dowiedzieć, czy tak rzeczywiście może się stać, że kogoś zabiję? Mam nadzieje, że nie, ponieważ ta myśl mnie jeszcze bardziej załamie.

Wiem, że powinnam zasięgnąć porady specjalisty, ale w mojej okolicy nie ma żadnego psychologa. Rodzinie też nie mogę tego powiedzieć, bardzo bym chciała, ale nie mam odwagi i na 100% tego nie zrobię. Pozostaje mi tylko jakoś się z tą myślą uporać. Czy mogłabym poradzić sobie z tym sama? Musi być jakiś sposób. Trwa to już 5 miesięcy. Już nie mam siły. Bardzo się boję. Jest to poważna sprawa czy tylko przesadzam?

Proszę o pomoc!

Witam!

Myśli, które Pani opisuje mogą być objawem zaburzeń lękowych. Zwykle u osób, które przeżywają silny lęk pojawiają się takie myśli. Nie oznacza to, że jest Pani psychopatką. Problem jest zapewne głębszy i może być związany z doświadczeniami z przeszłości lub trudną obecną sytuacją, np. w relacjach z rówieśnikami, problemami w szkole, wysokimi wymaganiami, itp. W takim przypadku należałoby zgłosić się osobiście do specjalisty - psychiatry lub psychologa/psychoterapeuty. Po pierwsze w celu zdiagnozowania problemu. Po drugie, żeby móc uzyskać pomoc. Psychiczne trudności najczęściej wymagają pomocy specjalisty. Gdyby był na rozwiązanie ich prosty sposób nie byłoby potrzeby korzystania z pomocy specjalisty. Rozumiem, że obawia się Pani reakcji swojej rodziny. Osoby z zewnątrz mogą nie zrozumieć Pani problemów. W przełamaniu oporów przed korzystaniem z pomocy psychologa czy psychiatry, może pomóc kontakt z telefonem zaufania. Zachęcam do skorzystania z telefonu dla dzieci i młodzieży 116 111. Telefon jest bezpłatny i anonimowy. Może Pani tam uzyskać pomoc i wsparcie, a także informacje na temat pomocy psychologicznej świadczonej bezpłatnie w Pani okolicy. Psychologów można znaleźć w najbliższej poradni zdrowia psychicznego oraz w poradni psychologiczno-pedagogicznej, jeśli nadal się Pani uczy. Warto dowiedzieć się, gdzie taką pomoc w swojej okolicy może Pani uzyskać i skorzystać z niej. Wspólnie z psychologiem czy psychiatrą będzie Pani mogła pracować nad swoimi problemami.

Pozdrawiam