Natrętne myśli o zdradzie u 24-latki

Witam! Mam pewien problem i nie potrafie sama sobie z nim poradzić,. Trwa to juz 3 miesiace, wykanczam siebie i swojego partnera. Uroilam sobie zdrade. Tzn moze nie do konca. Wierze mu, wiem ze nie zrobil nic, nie mam zadnych podstaw tak myslec, ale poprostu moje glowa ciagle nasuwa jakies mysli z ktorymi nie moge sobie poradzic, co rano wstaje to placze, nie chce tych mysli, wiem ze to tylko moja glowa, to taka platanina mysli roznych, nielogicznych, w kazdym jego slowie widze zdrade

witam,
zastanawiam się jak w ogóle Pani czuje się w związku? czy czuje się Pani kochana, bezpieczna?
często jest tak, że zazdrość pojawia się w odpowiedzi na pewne deficyty w relacji.
Może coś się wydarzyło 3 miesiące temu?

proszę o tym pomyśleć
pozdrawiam serdecznie

Witam
Proszę rozważyć możliwość skorzystania z pomocy psychologa. Będzie mogła Pani z nim zastanowić się jakie są powody tej zazdrości ( np. czy wynikają z Pani poczucia małej wartości, z poczucia niezaspokojenia przez Pani partnera Pani potrzeb..........) Będzie mogła Pani wtedy przepracować ten problem.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak.

Pytanie też skąd biorą się podobne myśli? Być może z braku pewności siebie, poczucia wartości, a także z trudności w zaufaniu, bliskości, poczuciu bezpieczeństwa, być może z jakiegoś wcześniejszego zranienia w tym obszarze? Może warto by spotkała się Pani z psychologiem i popracowała na przyczynami zazdrości (które mogą okazać się wierzchołkiem góry lodowej) i dzięki temu zmieniła się, mogła doświadczać bliskości połączonej z zaufaniem.

Witam. W każdym związku pojawia się kryzys. Może to właśnie ten moment. Co takiego wydarzyło się 3 miesiące temu, co mogło spowodować myśli o zdradzie? Korzystnie dla Pani było by, gdyby podjęła Pani psychoterapię lub rozmowę z psychologiem i psychiatrą. Istotne jest jak spędza Pani dzień, im więcej obowiązków tym mniej negatywnych myśli. Warto się skupić na czynnościach, które będą miały dla Pani wartość. I odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego Pani dąży? Pozdrawiam