Natrętne myśli o złym zachowaniu na imprezach

Mam problem , proszę o pomoc. Od pewnego czasu prześladują mnie myśli o to ,że będąc na imprezach mogłam zrobić coś złego i tego nie zapamiętać. Wcześniej nie myślałam o nich w ten sposób , byłam wręcz pewna,że wszystko było w porządku . Wszystko się zmieniło gdy po ostatniej imprezie, dowiedziałam się że zrobiłam coś czego nie pamiętam.Od tego momentu wracam wstecz do wszystkich imprez i analizuję czy czegoś nie zapomniałam.Bardzo proszę o odpowiedź ,te myśli utrudniają funkcjonowanie
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Podejdź do tego w inny sposób - nawet jeśli zrobiłaś coś złego, czego nie pamiętasz, to i tak to już jest przeszłość - nie cofniesz czasu i nie zmienisz tego. Dlatego zamiast analizować to, co mogło zdarzyć się na poprzednich imprezach skup się raczej na tym, aby nie mieć takich wątpliwości w przyszłości.
Pozdrawiam

Witaj,
jeśli te natrętne myśli pojawiły się w wyniku Twojej niepamięci jakiegoś czynu, to ich obecność jest naturalna, w ten sposób ujawnia się Twój lęk. Istotne jest to, czy w sytuacji, która te myśli wywołała byłaś pod wpływem alkoholu. Jego działanie może wywołać następstwa w postaci wybiórczej amnezji. Jeśli natomiast nie może być mowy o alkoholu, proponuję zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty w celu weryfikacji podstaw tych myśli, gdyż wnikliwa analiza może się tu okazać bardzo potrzebna.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Stadejek

Witam,
sam tytuł problemu sugeruje już odpowiedź. 'Natrętne myśli", które utrudniają funkcjonowanie należą do spektrum objawów nerwicowych. Jeśli w najbliższym czasie nic się nie zmieni to zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym, który pomoże w pracy z niechcianymi myślami. Pozostawienie problemu, który już utrudnia życie, pogłębi lęk i może prowadzić do tzw.natręctw lub fobii
pozdrawiam
Dorota Pyrgies