Natrętne myśli przy stwierdzonej schizofrenii paranoidalnej

witam! syn wrócił ze szpitala ma stwierdzoną schizofrenie paranoidalną .Ciągle ma żal do mnie że go tam umieściłam . Na rzeka że przez szpital stracił swoją męskość ,że nie odczuwa żadnej przyjemności seksualnej . Czy to może być wina leków bierze solian i olanzin, mało tego mówi że ma wrażenie jakby mu ktoś coś wkładał do odbytu .Jest to ogromny problem dla niego i dla mnie bo ciągle o tym mówi i obwinia mnie jest przez to bardzo nerwowy ,Co robić ??gdzie się udać o pomoc Pozdrawiam

Dzień dobry,

Najlepiej skierować się do lekarza prowadzącego, który dotychczas leczył syna, i z nim o w/w trudnościach porozmawiać.
Tak, leki przeciwpsychotyczne mogą powodować negatywne oddziaływania w sferze seksualnej (np.: impotencję, zab. orgazmu).