Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Natrętne myśli u 21-latka

Witam ,mam pewien problem ,boje sie własnych myśli ,czuje ze eksploduje. Kontroluje sie ,ale boje sie ze kiedys stracę kontrole nad soba. Kiedys przeczytałem w necie o natrętnych myślach i wyczytałem ze pewna osoba miała myśli ze zabija kogoś z bliskich i teraz mnie takie myśli bez przerwy mecza. Czuje sie słabo i nie mam siły na nic. Czy to mi kiedys minie ? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Łuszczyca a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Monika Kotlarz-Koza wyjaśnia związek miedzy łuszczycą a depresją.

Witam Pana.
Natrętne myśli czy czynności mogą zdarzać się każdemu, jednak kiedy zaczynają przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu warto udać się na konsultacje do psychoterapeuty.
Nie wiem czy tak jest u Pana, natomiast osoby, które w dużym natężeniu doświadczaj natręctw różnego rodzaju, mają często obawę, że skoro mają takie myśli to źle o nich świadczy, albo że te myśli mogą się spełnić, albo że samo myślenie o tym to tak jakby robienie tego. Są to błędne przekonania, które powodują napięcie, lęk i próby kontrolowania np. przez różnego rodzaju rytuały.
To oczywiście może Pana nie dotyczyć.
Jednak jeżeli te myśli utrudniają Panu życie i powodują, że brakuje Panu energii, nie warto czekać aż samo przejdzie, tylko podjąć działania i zgłosić się do psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety