Natrętne myśli u 22-latka

Witam. Mam 22lata:) I mam takie wrazenie ze jak sie spotykam z ludzmi to mysle sobie ze mysla o mnie zle , a mi ze cos sie stanie i wogole.

Witam,

każdy z nas czasem ma takie myśli. Problem w tym kiedy pojawiają się one z dużym natężeniem i częstotliwością i w znacznym stopniu utrudniają normalne funkcjonowanie. Jeśli w Pana przypadku sytuacja jest wyjątkowo uciążliwa, radziłabym porozmawiać osobiście z psychologiem lub psychiatrą.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Wart skonsultować się z psychiatrą. Mogą to być niegroźne myśli natrętne, które ustąpią po krótkim leczeniu, ale objaw wymaga różnicowania z nadmierną podejrzliwością, nieufnością, która może ulegać stopniowemu nasileniu. Im wcześniej zostanie postawiona właściwa diagnoza tym lepsze rokowanie.