Natrętne zachowanie przy schizofrenii paranoidalnej

moja zona ma shizofrenie paraidalną jest bardzo natrętna nie mogę się nigdzie sam ruszyc nawet do toalety co mam zrobić bym miał trochę prywatności?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Drogą internetową trudno o diagnozę, weryfikację diagnozy i jakieś wiążące wnioski. Schizofrenia paranoidalna należy do zaburzeń psychotycznych. Wyróżnia się zwykle objawy pozytywne (wytwórcze), jak omamy czy urojenia, a także objawy negatywne, np. dezorientacja, zaburzenia pamięci, zaburzenia motywacji, poczucie osamotnienia, zmęczenie, apatia itp. U każdego chorego schizofrenia ma inny przebieg. Jest jeszcze grupa chorych, którzy ciągle borykają się z objawami psychotycznymi – jest ich około 10%. Konieczna jest w takiej sytuacji interwencja lekarza oraz możliwe modyfkacja leczeniea. Owszem, są przypadki osób, którym udało się wyjść ze schizofrenii paranoidalnej, ale nie ukrywam, że jest to mały odsetek osób. Zwykle objawy ustępują na jakiś czas, okres remisji choroby.