Naturalne sposoby na brązowy odcień skóry po opalaniu

Co naturalnego mogę zastosować, żeby skóra szybciej nabierała brązowego odcienia po opalaniu? Chodzi mi np. o to, których olejów szukać w składach balsamów do ciała lub co jeść?

Opalenizna nie jest oznaką zdrowia w dzisiejszych czasach, staje się wręcz niemodna. Koloryt i odpowiedź skóry na działanie promieni słonecznych jest cechą indywidualną dziedziczoną po rodzicach. Ten fenotyp cechuje szybkość i rodzaj odpowiedzi na promieniowanie UV. Jeżeli Pani skóra opala się na czerwono i wytwarza mało brązowego barwnika, oleje i balsamy nie zmienią tego faktu. Lepiej unikać słońca zgodnie z zaleceniem wszystkich towarzystw naukowych.

Witam,

Proszę uważać z opalaniem. Ekspozycja na promienie UV przyśpiesza starzenie a w przyszłości może spowodować zapadalność na nowotwory skóry. Radziłabym stosować kremy z filtrem.
Może Pani używać balsamów opalających, nadadzą skórze ładny odcień.
Polecam również suplementację doustną preparatów z karotenem.

Pozdrawiam,
Katarzyna Osipowicz