Nauczanie dziecka z ADHD

Moje dziecko idzie do 6 klasy ma adhd z deficytem uwagi ma nauczanie indywidualne od 1 klasy, na samą myśl o szkole twierdzi że mu jest nie potrzebna i nie chce do niej iść i się uczyć , praca z nim jest bardzo ciężka proszę o poradę .

Witam!

Długi okres przebywania na nauczaniu indywidualnym- poza tym, ze ma swoje plusy- ma także minusy. Oddala od grupy rówieśniczej i sytuacji społecznych związanych między innymi z oceną innych. Naturalnym jest zatem lęk przed szkołą czy powrotem do niej w pełnym wymiarze (bo rozumiem, że taka sytuacja Państwa czeka).
W takiej sytuacji warto oswajać dziecko stopniowo z nową szkołą. Być może udałoby się zorganizować niezobowiązujące spotkanie z kolegą lub koleżanką z klasy. W razie trudności można stopniowo włączać dziecko do pracy grupowej, co w różnej formie praktykują różne szkoły.
Podstawą jest jednak dotarcie do źródła trudności, za którymi może stać lęk, ale także kłopoty z rozumieniem niektórych treści. Proponowałabym szczerą, przyjacielską rozmowę. W razie potrzeby warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym.
Pozdrawiam i życzę powodzenia