Nauczanie indywidualne po długiej nieobecności w szkole

Witam, nie bylo mnie bardzo dlugo w szkole ( prawie caly semestr) , zastanawiam sie czy nie poprosic o nauczanie indywidualne , ale nie wiem do kogo sie zglosic , do wychowawcy i czy pedagoga ?

Witam,
nauczanie indywidualne jest przydzielane uczniowi w ściśle określonych sytuacjach, decyzją zespołu specjalistów Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej działającej w rejonie szkoły, do której Pani uczęszcza. Wszelkich informacji w tej sprawie powinien udzielić pedagog szkolny lub bezpośrednio sekretariat Poradni.pozdrawiam

Procedura jest taka, że prośbę wystawia szkoła a Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna podejmuje decyzje i wystawia skierowanie w oparciu o badania.
Warto zatem zacząć od wychowawcy, który w konsultacji z pedagogiem podejmie decyzję, a potem pewnie potrzebna będzie zgoda dyrekcji. Pytanie tylko, czy rzeczywiście indywidualne nauczanie ułatwi Pani powrót do nauki, czy raczej utrudni poprzez pewna izolację od klasy? Może warto poszukać innych rozwiązań (dodatkowe konsultacje z nauczycielami czy ich wsparcie w najtrudniejszych przedmiotach, korepetycje itp), które pomogłyby Pani nadrobić zaległości?

Witam,
rozumiem, że powrót do szkoły po długiej nieobecności może nie być łatwy i że może budzić strach. Można jednak przygotować się do powrotu do szkoły przez np. odnowienie znajomości z osobami z klasy, przyjście wcześniej na pojedyncze zajęcia czy ustalenie z nauczycielami planu nadgonienia ewentualnych zaległości.
Przyznanie nauczania indywidualnego nie jest decyzją należącą do szkoły czy nauczycieli. O indywidualnym nauczaniu decyduje specjalna komisja w poradni psychologiczno - pedagogicznej. Nauczanie indywidualne przyznawane jest jedynie osobom, które mają poważne trudności w uczęszczaniu do szkoły potwierdzone przez lekarza specjalistę.