Nauka picia z butelki

Moja córka ma 5 m- cy kp, wazy 8 kg i wcale nie chce pić z butelki, nawet moje mleko, ponadto smoczka uspokajacza też nie akceptuje. Podaję jejż gluten i łyżeczka zjada, kupiłam kubek niekapek ale chyba jest jeszcze za mała. Mam już 3 butelki i zastanawiam się czy może za trudno z nich leci bo z moich piersi to wręcz tryska ciurkiem, czasem nie nadąża przełknąć. Czy powinnam kupić butelki z większym przepływem ?nie wiem jak poradzę sobie bo chcę wrócić do pracy.

Milena Lubowicz

Niestety nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, gdyż każde dziecko jest inne. Jedne chętnie piją z niekapków inne w ogóle ich nie tolerują. Proszę spróbować smoczka z większym przepływem, lub niekapka z miękkim ustnikiem, nie ma jednak pewności, że w tym tkwi problem. Dziecko może w ogóle nie akceptować żadnego smoczka. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam

A czy z normalnego kubka, który Pani przystawi do jej ust jest w stanie pić? Skoro opanowała już łyżeczkę możliwe, że nie będzie chciała zaakceptować smoczka. W każdym bądź razie wymaga to z Pani strony ogromnej cierpliwości - czasami należy sobie na to przeznaczyć nawet i całe dwa tygodnie. Problemami z karmieniem zajmuje się logopeda - proszę poszukać w swoim rodzinnym mieście sprawdzonego specjalistę w tej dziedzinie.