Nauka przewracania z pleców na bok u niemowlęcia

Czy dziecko, ktore skonczylo 2 miesiace i od samego poczatku lezy na poduszce typu klin - tak zalecila polozna- nauczy sie przewracania z pleckow na boki? A deuga sprawa moje dziecko nie lubi lezec na brzuszku ilekroc je ukladam zaraz zaczyna plakac, staram sie ukladac je na kolanach na brzuszku zeby cwiczyla miesnie szyji. Czy to nie bedzie sie odbijalo na jego rozwoju?

Proszę się nie martwić - niemowlę samo się nauczy przewracać z plecków na brzuszek/bok oraz polubi w odpowiednim momencie leżenie na brzuszku. Nic na siłę.
Jednak od czasu do czasu można układać dziecko na płasko - poduszka klin ma sens zwłaszcza po jedzeniu aby zapobiec ulewaniu oraz przy spaniu po ostatnim karmieniu.