Nawracająca angina ropna u 18-letniej osoby

Witam. Mam problem z powracającą anginą ropną. w ciągu czterech tygodni zachorowałam na nią trzy razy. Lekarz przepisywał mi antybiotyki przez cały okres leczenia angina znikała jednak po trzech czterech dniach pojawiała sie na nowo. Zaznaczam, że miałam już wycinane migdałki w dzieciństwie. Nie wiem co mam z tym zrobić ciągłe chodzenie do lekarza i branie dużej ilości antybiotyków jest męczące. Proszę o jakąś poradę. Dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Lekiem z wyoboru w anginie jest Ospen. Czy taki antybiotyk Pani przyjmowała? Jeśli znowu pojawią się objawy proszę udać się do specjalisty, laryngologa być może to jednak nie angina lub są jakieś dodatkowe czynniki któe wpływają na to że choroba nawraca.