Nawracająca biegunka od 3 tygodni

Witam, od około 3 tygodni borykam się z problemem nawracającej biegunki. Jestem na diecie lekkostrawnej, stolec nie wraca do prawidłowej postaci. Odczuwam bulgotanie/przelewanie w brzuchu. Przyjmowane leki (m.in. nifuroksazyd, ipp20) nie pomagają. USG jamy brzusznej bez niepokojących zmian, wyniki ogólnych badań krwi i moczu w porządku, test na obecność helicobacter pyroli negatywny. Jak poradzić sobie z zaistniałą sytuacją?

Marta Mielniczuk

Witam, bardzo ważne jest, czy z powodu biegunki jest Pani odwodniona, osłabiona, zmniejszyła się Pani masa ciała, czy występuje ból brzucha i jaki ma charakter, czy występuje krew w stolcu, czy Pani gorączkuje, czy występują również wymioty. Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są negatywne, przyczyna biegunki może być czynnościowa. Jeśli zauważy Pani u siebie jakiekolwiek alarmujące objawy, sugerowałabym ponowną wizytę u lekarza. pozdrawiam.