Nawracająca bolesność nadbrzusza u 31-latki

Witam. Od kilku miesięcy cierpię na nawracające, piekące bóle nadbrzusza (powyżej pępka), zaczynające się na ok. 1-2h po posiłku i utrzymujące się czasem kilka godzin. Test na helicobacter pylori negatywny. Do tego występują u mnie okresowo zaparcia i ołówkowate, jak również papkowate stolce. Stosuję dietę lekkostrawną, bogatą w błonnik witalny. Choruję również na wzw c, a w okolicy trzustki mam węzeł chłonny rozmiaru 14mm (nie zmieniający wielkości). Jaka może być przyczyna ww. bólu?

Aleksander Ropielewski

Opis Pani dolegliwości i historii choroby sugeruje niewydolność wątroby lub trzustki jako powód Pani dolegliwości. Sugeruję wykonanie testu zawartości resztek pokarmowych w stolcu (przy niedomodze wydzielniczej trzustki pokarm jest mniej trawiony).