Nawracająca grzybica penisa

Od 20-30 lat mam problem z wyleczeniem się z choroby grzybowej penisa /drożdżyca/. Brałem już różne leki do użytku zewnętrznego jak: Pirolam, Micetal, Travocort, Cutivate, a obecnie używam Protopic. Brałem też jakieś leki doustnie ale nie pamiętam nazwy, a trwało to chyba 2 mce i po tym miałem nie mieć nawet opryszczki wargowej. Wszystko to jednak jest mało skuteczne, bo choroba nadal powraca. objawy to: zaczerwienienie i lekki obrzęk penisa, swędzenie, na główce penisa i nieprzyjemny zapach.

Renata GrzechociĹska

Witam,
Należy wdrożyć diagnostykę w kierunku chorób układowych i niedoborów odporności.
Pozdrawiam