Nawracająca grzybica pochwy a stosowaie kwasu kaprylowego

Witam.Mam takie pytanie,otóż ciągle zmagam się z grzybica pochwy,praktycznie co miesiąc przed okresem,i w internecie przeczytałam coś o kwasie kaprylowym,że jest pomocny w walce z candida,i takie pytanie,czy dzieki niemu pozbędę się candidy z organizmu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany preparat jest stosowany pomocniczo w leczeniu infekcji grzybiczych. Niemniej jednak wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa celem wdrożenia kompleksowego leczenia.