Nawracająca grzybica pochwy - co robić?

Od dłuższego czasu leczę grzybicę pochwy. Niby już jest ok, ale przed miesiączka lub po stosunku nawraca, czy grzybica jest wyleczalna?
Mam po stosunku pieczenie, a później swędzenie i krostki w macicy oraz przy wejściu do pochwy

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Prawidłowe leczenie grzybicy polega na zastosowaniu w pełni terapii zleconej przez lekarza. Zaleca się też wstrzemięźliwość seksualną podczas leczenia. Jeżeli ma Pani stałego partnera, to wymienione objawy mogą być przyczyną tego, że partner każdorazowo zakaża Panią.
Skuteczne wyleczenie grzybicy opiera się na jednoczesnym stosowaniu terapii obojga partnerów.