Nawracająca grzybica pochwy pomimo leczenia i diety

Dzień dobry, Od lutego męczę się z drożdżycą pochwy, która ciągle powraca. Mam 22 lata. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat. Mam stałego partnera. Nigdy wcześniej nie miałam żadnych objawów. Za każdym razem jak idę do lekarza (co miesiąc, bo tyle się czeka na wizytę) dostaje tylko nowy krem, globulki, albo maść, które nic nie pomagają. Lekarz rodzinny nie dal mi kompletnie nic na tą dolegliwość. Zrobiłam tylko badanie krwi, które wykazało, że mam 203/160 żelaza we krwi. Powiedziałam lekarce o tej drożdżycy i stwierdziła. że mam zaatakowane jelita i mam mieć dietę bez białka i cukru. Stosuje ją ciągle, piję aloes, biorę Q*** i od 3 dni codziennie dużą dawkę witaminy C, ale to nic nie pomaga. Za miesiąc kolejna wizyta u lekarza i zrobi wymaz stwierdzi, ze dalej to mam, da krem i ciągle to samo. Zdecydowałam, że odstawiam tabletki antykoncepcyjne. Co mam robić? Do jakiego lekarza się zwrócić? Przecież to jest uleczalne, a ja jestem młoda, męczę się już z tym tyle czasu, nie mam żadnych leków, nikt nie pomaga. Zero przyjemności z życia. Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź na moje pytanie. Czekam z niecierpliwością!! Jowita

Witam serdecznie.

W przypadku nawracającej grzybicy pochwy konieczne jest równoczasowe leczenie partnera.
Niestety przy spadkach odporności może dochodzić do nawrotów grzybicy, dlatego warto zadbać o zdrową i urozmaiconą dietę, rezygnację z używek, regularny wysiłek fizyczny oraz sen.
Warto spróbować również pałeczek Lactobacillus dostępnych w globulkach czy kapsułkach.
Niestety być może będzie trzeba zmienić formę antykoncepcji, gdyż stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może sprzyjać występowaniu grzybicy.

Pozdrawiam.