Nawracająca grzybica skóry głowy, miejsc intymnych i jamy ustnej

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy z nawracającą grzybicą skóry głowy, miejsc intymnych, jamy ustnej. Próbowałam z nią walczyć miejscowo za pomocą m.in. maści Clotrimazolum, jednak bezskutecznie. Lekarz zalecił mi branie fluconazolu w dawce 150 mg raz w tygodniu (14 kapsułek). Mam jednak wątpliwości, czy taka dawka będzie skuteczna, ponieważ w ulotce jest zaznaczone, że lek powinno się brać codziennie. Co zrobić, jeśli kuracja nie poskutkuje?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza, jeśli nie będzie efektu ponownie udać się do lekarza najlepiej dermatologa.