Nawracająca grzybica w ciąży

Nigdy nie chorowałam na grzybice. Jestem w 35 tygodniu ciąży i jakiś miesiąc temu pierwszy raz złapałam to paskudztwo. Stosowałam maść i po 3 dniach wszystko ustało ale dla profilaktyki smarowałam jeszcze tydzień. Od tamtego czasu wróciło to do mnie już drugi raz, jaka jest przyczyna nawrotu choroby?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nawrót infekcji może być spowodowany nieprawidłowym leczeniem. Proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam