Nawracająca infekcja dróg moczowych a pH pochwy

Witam, mam problem z nawracającą infekcją dróg moczowych. Zrobiłam podstawowe badania moczu, które nic nie wykazały, lekarz rodzinny skierował mnie do ginekologa. Ta zdiagnozowała zasadowe pH w pochwie. Przepisała mi Gynalgin i Provag, po 10-dniowej kuracji infekcja powróciła. Dodam że najczęściej infekcja nawraca po stosunku. Tym jednak razem było inaczej. Do kogo się teraz zgłosić? Co może być przyczyną?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonać badanie w kierunku zakażenia Chlamydią, ponadto zwrócić się do nefrologa lub urologa. Sugeruję wykonanie badania USG w celu wykluczenia anatomicznych przyczyn zakażenia dróg moczowych.