Nawracająca infekcja gardła oraz wysypka na dekolcie, brzuchu i linii kręgosłupa w ciąży

Witam. Mam pewien problem. Raz w miesiacu mam infekcje gardla, stwierdzenie anginy przez lekarza. Przy tym czerwona wysypka na dekolcie, brzuchu i plecach, linii kregoslupa. Po 3 dniach pojawiaja sie czerwone plamy na twarzy z bialymi krostkami wypelnionymi bialym plynem. Po 5 dniach ustepuje. Jest to bardzo dokuczliwe. Czy moze byc to szkarlatyna? Jestem w 2 miesiacu ciazy. Czy jest to grozne? Jak to leczyc?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie krótkiego opisu nie można określić przyczyny występowania infekcji. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego ciążę, który wdroży odpowiednie postępowanie.