Nawracająca opryszczka genitalna

Witam, wiele lat temu zarażono mnie opryszczką genitalną. Nie wiem, jak to się stało, ale na pewno nie poprzez typowy kontakt seksualny. Nigdy nie miałam tzw. pełnego stosunku, a jednak od wielu lat nie mogę sobie poradzić z nawrotami opryszczki genitalnej. Mogę powiedzieć, że jest ciągle. Czasami jest to tak uciążliwe i bolesne, że skutecznie psuje mi życie! Farmaceutka poradziła Biostyminę, ale nie działa. Stosuję zovirax, herpex, berazaban i nic! Co robić, żeby to nie wracało !

Nawracającą opryszczkę genitalną leczy się przewlekłym stosowaniem leku przeciwwirusowego - acyklowir - przyjmowany w tabl doustnie. Kremy, maści do stosowania miejscowego są tylko jako wspomaganie. Lek dostępny jest na receptę. Przed długotrwałym przyjmowaniem tabletek warto poddać się ponownemu badaniu przez dermatologa, ew ginekologa, celem potwierdzenia, że jest to faktycznie opryszczka.