Nawracająca się opryszczka narządów płciowych

Witam serdecznie, Mam nawracającą się opryszczkę narządów płciowych. Praktycznie znikają mi jedne krostki, pojawiają się drugie. Trwa to już kilka miesięcy. Czy za każdym razem mam zgłaszać się do lekarza po heviran? czt bagatelizowanie opryszczki jest groźne? Co można stosować bez recepty kiedy krostki się pojawiają? Czy są jakieś skuteczne terapie długoterminowe? Dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety opryszczka to choroba o charakterze nawracającym. Heviran należy przyjmować ze wskazań lekarza i wg jego zaleceń tj tak długo jak powiedział. Proszę też wtedy wyprać i wyprasować bieliznę, ręczniki, być może parter również ma opryszczkę i zarażacie się Państwo wzajemnie?