Nawracająca stulejka przy cukrzycy

Jestem cukrzykiem II grupy, mam lat 46, troje dzieci, udane pożycie seksualne do teraz. Przyczyną kłopotu jest stulejka - (żołądź fallusa jest swobodna), nie wiem jak opisać to coś, ale na końcu fallusa skóra jakby zmniejszyła się (zmniejszyła się średnica żyły). Każdy wzwód powoduje rany, tzn. pęknięcia na skórze z zewnątrz i wewnątrz. Po tygodniu wszystko wraca do normy i skóry jest jakby więcej. Średnia wartość glukozy to 176 mg, poziom glukozy reguluję D***, takie stany pojawiają się raz na dwa miesiące. Proszę o pomoc i poradę.

Witam!

Pański problem prawdopodobnie polega na tym, że z powodu cukrzycy może dochodzić do infekcji w obrębie narządów płciowych (szczególnie infekcje żołędzi np. grzybicze), a wtórnie pozapalnie mogą tworzyć się małe blizny, które jednak mogą powodować problemy z odprowadzaniem napletka. Niestety nie napisał Pan dokładnego profilu glukozy. Taki profil tzn wartość na czczo, 2h po posiłku oraz tzw hemoglobina glikowana HbA1c są najlepszym odzwierciedleniem wyrównywania cukrzycy. Należy dążyć do tego, aby na czczo glukoza nie przekraczała 100mg%, a 2h po posiłku 140mg%,160mg% lub wyższe jeśli osiąga się docelowe HbA1c, czyli mniej niż 6,5%. Takie wyrównanie pozwoli uniknąć rozwoju powikłań cukrzycowych i zmniejszy ryzyko rozwoju infekcji oraz przyspieszy proces gojenia. Dlatego proszę zwracać uwagę na odpowiednie żywienie zgodnie z zasadami diety cukrzycowej oraz odpowiednią higienę intymną - wskazane jest używanie płynu do higieny intymnej z kwasem mlekowym, który zapewni odpowiednie pH. Pozdrawiam serdecznie!