Nawracająca torbiel włosowa

Witam, mam pytanie odnośnie torbieli włosowej,moja córka (15 lat ) miała rok temu tę przypadłość,potem powtórzyło się jej to za 4 miesiące. Chirurg oczyścił wszystko, bardzo dba o higienę, systematycznie depiluje to miejsce itp. jednak wg. niej zaczyna się jej to znów odnawiać choć ja jeszcze nie zauważam objawów zewnętrznych.Czy mam czekać, czy udać się z nią do lek.rodzinnego i czy mógłby jej pomóc jakiś antybiotyk /jest uczulona na Augmentin/. Będę bardzo wdzięczna za doradę i pomoc. 0

Witam. Wada wymaga leczenia operacyjnego - radykalnego usunięcia całej torbieli - jedynie to gwarantuje wyleczenie. Leczenie antybiotykami oraz najlepsza higiena nie dadzą nic. Bez operacji ropienie bez wątpienia będzie nawracało. Trzeba ze skierowaniem zgłosić się na oddział chirurgii dziecięcej.

Prosze udac się do doświadczonego chirurga , który zajmuje się operowaniem tego typu rzeczy! Operacja wykonana raz , ale prawidłowo , tzn.radykalnie-powinna "załatwić" chorobę raz na zawsze!!! zż