Nawracająca torbiel włosowata kości ogonowej

Witam! Około 6 miesięcy temu rozpoznano u mnie torbiel włosowatą kości ogonowej. Miałam wykonane czyszczenie. Ok. 3 miesiące temu po 3 tygodniach rana była zagojona i było OK. Nie minął miesiąc i znów było to samo - silny ból. Okolice powstałej przetoki od torbieli zrobiły się czerwone jak pomidor i cały czas ciekła ropa + krew, i tak z przerwami. Byłam u 2 lekarzy chirurgów. Pierwszy od razu stwierdził, że to torbiel i uświadomił mi, że muszę mieć operację. Dostałam skierowanie, ale w szpitalu dali mi termin na wakacje, a ja już dłużej nie potrafię z tym wytrzymać zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jestem wykończona przez takie pospolite badziewie. Ciągle się odnawia, boli tak, że nie mogę usiąść, a o spaniu to już mowy nie ma. Drugi lekarz zrobił tylko nakłucie, ściągnął ropę i stanowczo odradził mi zabieg. Jak on to powiedział: NFZ całe gów... płaci za wykonanie tego zabiegu, a nie jest taki prosty dla lekarza i pacjenta. Ponadto nie wykonał żadnego nacięcia by sprawdzić co to tak naprawdę jest choć widział moje skierowanie z numerem choroby itp. Ponadto stwierdził, że to najzwyklejsza przetoka. Zapisał mi maść, po której stosowaniu dostałam takiej wysypki na około rany, że nawet nie mogę tego przetrzeć spirytusem, a ropa cieknie o wiele gorzej jak przed wizytą u niego. Naprawdę nie wiem już co robić, wszędzie tylko chcą mi maści dawać i leczyć, ale o zabiegu wcześniejszym to zapomnieć mogę. Ja już nie potrafię z tym dłużej chodzić, ból jest nie do zniesienia, żadne tabletki nie pomagają i ciągle się leje. Teraz jeszcze ta wysypka i zaczerwienienie jest dużo gorsze. Bardzo proszę o szybką poradę. Co mam zrobić?

Witam serdecznie!

Bez możliwości zbadania pacjenta i dokładnego zebrania wywiadu niestety nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie, nie ma również możliwości aby zdecydować jakie powinno być dalsze postępowanie. Jeżeli nie miała Pani wykonywanego posiewu ze zmian jeszcze to należy wziąć pod uwagę i po otrzymaniu antybiotykogramu włączyć antybiotyk, na który patogeny powodujące zakażenie zmian będą wrażliwe. Jeżeli nie ma możliwości aby zabieg był wykonywany wcześniej, to niestety pozostaje jedynie leczenie objawowe. Pozdrawiam