Nawracająca wysypka u 2-miesięcznego dziecka

pytalam juz o wysypke dziecka(2miesiace)na twarzy i ciele.trafilo do szpitala,tam wyleczeli ją sterydami.wysypka miala juz 3nawroty,lekarz nie jest wstanie okreslic co jest przyczyna.przy stosowaniu nutramigenu wysypka wracala zmienione zostalo na neocate lcp.w domu leczona jest mascia ze sterydem i antybiotykiem,juz drugi raz masc stosuje.mimo tego mleka rowniez wrocila a badania na alergie nic nie wykazaly.lekarz twierdzi ze nie wie co jest przyczyna nawrotów,dlatego proponuje klinike w Rabce

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dziecko w tym wieku jest podatne na wiele czynników uczulających. Nie koniecznie musi być to mleko. Możliwe iż alergizują np składniki chemii stosowanej do prania ubranek lub te stosowane w kąpieli.