Nawracająca wysypka w różnych miejscach ciała

W sierpniu miałam silną pokrzywkę, czerwone plamy, swedzenie, pieczenie, krosty, silnie spuchnięta, zaczerwieniona i boląca szyja, minęło po kilku dniach, używałam advantan krem, od tamtej pory wysypka wciąż nawraca w różnch miejscach, już łagodniejsza małe krostki niewidoczne, wyczuwalne ręką na rękach, pod pachami i na szyi, swędzenie, testy alergiczne nic nie wykazały, przed pokrzywką czasem miałam czerwone, swędzące plamy na szyi, jednak szybko przechodziły, co robić?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proszę udać się do dermatologa, który oceni zmiany.
Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają podłoże alergiczne. Jeśli testy alergiczne nic nie wykazały a Pani nie wiąże wystąpienia zmian z żadnym określonym czynnikiem, warto zastosować leki antyhistaminowe, które powinny spowodować ustąpienie problemu lub przynajmniej zmniejszenie jego nasilenia.