Nawracające afty w jamie ustnej i ostre bóle gardła

Witam,mam duży problem z nawracającymi aftami w jamie ustnej. Pojawiają się na około 1-2 tygodnie przed planowaną miesiączką i są niestety bardzo bolesne. Byłam już u laryngologa,jednak ten zalecił mi przyjmowanie wit.C oraz kwaśnych potraw,co w ogóle nie pomaga. Dodam że często miewam ostry ból gardła i zwykłe proszki przeciwbólowe nie pomagają i zawsze kończy się to przyjmowaniem antybiotyków(w tym r brałam go już ok.6razy). Jak mam pozbyć się tych dolegliwości?

Witam! Przede wszystkim należy wykluczyć choroby ogólnoustrojowe sprzyjające powstawaniu aft wykonując pełną morfologię krwi z rozmazem, OB oraz oznaczając poziom glukozy. Nawracające infekcje gardła wymagają natomiast wykonanie posiewu z wymazu z gardła wraz z antybiogramem, który umożliwi celowane leczenie infekcji.