Nawracające ataki paniki przy rozpoczynaniu pracy

Witam, od paru lat borykam się z nawracającymi atakami paniki. Z reguły zdarza się to przy rozpoczynaniu pracy. Byłam u psychiatry i dostałam tabletki spamilan które pomogły tylko na chwilę. Psycholog tez nie pomógł. Co powinnam zrobić? Po ataku paniki wracam do siebie przez parę dni. Obawiam się, że znów stracę przez to prace. Gdy nie pracowałam było wszystko w porządku. Gdy tylko zaczynam prace ataki wracają i trwają. Bardzo proszę o jakąś rade, bo już nie wiem co robić.

Bez psychoterapii będzie Pani trudno. Polecam Gestalt, który radzi sobie z takimi problemami bardzo dobrze. Na początek polecam techniki relaksacyjne najlepiej pod opieką kogoś doświadczonego.
Pozdrawiam.

Widocznie sytuacja pracy jest dla Ciebie bardzo stresująca. Można się zastanowić dlaczego, co takiego się dzieje, że wywołuje to takie duże emocje. Jest to do przepracowania na psychoterapii. Zaburzenia lękowe najskuteczniej (całkowicie) leczy się właśnie tą metodą.
Powodzenia!

Dzień dobry,

W internecie znajdzie Pani listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości, bądź proszę skorzystać z leczenia w Poradni Leczenia Nerwic - u psychoterapeuty.

Dzień dobry, obawiam się, że nie sposób udzielić pani krótkiej porady. Jeżeli problem jest na tyle poważny, że może pani w jego wyniku przerwać pracę zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam.

Witam,

nie powinna Pani się poddawać, atakom paniki można zapobiegać lub nauczyć się je opanowywać, gdy się pojawią. Najskuteczniejszą metodą powinna być psychoterapia, która umożliwi Pani odkrycie źródła problemu, przyjrzenie się sobie, poznanie siebie, swoich reakcji, nauczenie się co pomaga, a co wzmaga problem. Jeśli skorzystała Pani tylko z pojedynczych konsultacji z psychologiem, może to być za mało by poradzić sobie z problemem.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel