Nawracające bóle żołądka

Witam jestem kobietą mam 34 lata od 2 lat mam nawracające bóle żołądka. Po zrobieniu badania na helicobakter wynik 17 brałam 2 antybiotyki m*** i***. Nie dało to całkowitego wyleczenia bo bakteria jeszcze jest . Po tej kuracji uszkodziłam nerki i teraz nie biorę żadnych leków. Jaką dietę trzeba zastosować przy tego typu schorzeniu. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W celu wyeliminowania bakterii konieczne jest podjęcie terapii eradykacyjnej innym schematem leczenia. Bóle nie są jednak związane z infekcją tylko zapewne wrzodami żołądka lub dwunastnicy. Nie wspomina Pani czy miała wykonywaną gastroskopię. Najprawdopodobniej konieczne będzie rozpoczęcie leczenia choroby wrzodowej.

Dieta jest oczywiście nie mniej ważna w trakcie terapii. Najlepsze są posiłki lekkostrawne. Należy ograniczyć potrawy smażone, wędzone, ostre, kwaśne (ocet).
Zachęcam jednak do lekarza rodzinnego w celu rozpoczęcia leczenia farmakologicznego.
Pozdrawiam.